Návrh a realizace počítačových sítí na klíč

Kvalitní a logické propojení počítačů, serverů, kancelářské techniky či dokonce všech vašich poboček je předpokladem pro efektivní fungování celé firmy. Nabízíme kompletní návrh a realizaci počítačových sítí všech velikostí od malých sítí pro kancelář, přes internetové kavárny až po velké kancelářské a výrobní objekty.

Výstavba počítačové sítě na klíč začíná konzultací se zákazníkem na téma požadovaných služeb budoucí sítě, prohlídkou místa, kde bude síť vybudována, vytvoření základního návrhu, kdy dále pokračuje přes podrobný projekt, až po samotnou montáž. V případě využití této služby pro Vás bude přechod na práci v síti zcela transparentní a bezstarostný. Je to nejsnazší cesta k počítačové síti.

Správa počítačových sítí

Správa počítačové sítě je významným atributem pro zajištění chodu firemních informačních systémů. Zajišťujeme komplexní správu počítačových sítí včetně veškerého příslušenství. Externí správu realizujeme buď na základě smluvní spolupráce, nebo formou jednorázových zásahů u klienta.

Správu počítačové sítě chápeme nejen jako správu serveru, jednotlivých pracovních stanic a jejich periferií. V této souvislosti se také staráme o aktivní i pasivní části Vaší sítě, jež bezprostředně souvisí se spolehlivým chodem Vaší vnitropodnikové komunikace. Komplexní údržba tedy zahrnuje také switche, routery, firewally, záložní zdroje, ale i kabeláž, zásuvky a vybavení datových rozvaděčů.

Pečujeme také o bezpečnost dat a aplikací. Najdeme řešení jak efektivně a pravidelně zálohovat Vaše data, uchráníme Vaši síť od všech druhů virů, červů a hackerů. Naši specialisté se postarají o nastavení nejnovějších služeb a funkcí.

Strukturovaná kabeláž

Základem téměř všech komunikačních řešení Vaší firmy jsou kvalitní počítačové a telefonní rozvody. Hlavní myšlenkou strukturované sítě je, že kabelové rozvody jsou naprosto univerzální a je možné je využít pro více různých účelů. Provádíme výstavby, opravy a rozšiřování strukturované kabeláže dle požadavků a možností klienta.

Naše společnost provádí instalace stíněných i nestíněných metalických / optických kabelážních systémů strukturované kabeláže v běžně používaných normách Cat5e, Cat6, Cat7.

Bezdrátové sítě WiFi

Realizujeme také pokrytí objektů bezdrátovou sítí WiFi. Bezdrátová síť je typ počítačové sítě, ve které je spojení mezi jednotlivými účastníky sítě uskutečňováno pomocí bezdrátová komunikace. Tato technologie využívá bezlicenčního frekvenčního pásma, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Bezdrátové sítě se používají především ke spojení odlehlých oblastí, které nelze spojit kabeláží (viz výše). Veškeré bezdrátové přenosy jsou zabezpečeny kódováním proti případnému připojení cizích osob.

Outsourcing IT

Klientům, kteří chtějí řešit své IT více koncepčně, nabízíme na základě smluvního vztahu komplexní podporu v široké oblasti IT. Zákazník si touto spoluprací zajistí nadstandardní péči v oblasti správy IT (rychlost odezvy při řešení vzniklých IT problémů apod.).

V rámci spolupráce Vám pomůžeme zohlednit aktuální stav a plánovat modernizaci informačních technologií Vašim potřebám šitým na míru. Vaše společnost tak bude moci s dostatečným předstihem plánovat očekávané investice v této oblasti.

Dodávky, instalace a správa serverů na platformě Microsoft Windows

Kromě dodávek řešíme i technickou a systémovou péči o veškeré serverové technologie, instalace a konfigurace operačních a kancelářských systémů se zaměřením na serverové produkty Microsoft Windows.